NHL: Zo Slovákov bodoval len Marián Hossa

11.02.2013 Celý región

New York 11. februára (TASR) - V zámorskej NHL v noci na pondelok si svoje osobné štatistiky vylepšil len útočník Chicaga Marián Hossa.

Jednou asistenciou prispel v Nashville k výhre svojho tímu 3:0 a po dvanástich odohraných zápasoch má na svojom konte rovnaký počet bodov (6+6). Na ľade "predátorov" strávil 17:05 min a k asistencii pridal aj jednu strelu na súperovho brankára.

Súboj dvoch slovenských obrancov Andrej Sekera - Zdeno Chára sa skončil bodovo naprázdno, viac spokojnosti mal ale kapitán Bostonu, ktorého mužstvo v Buffale vyhralo 3:1. Chára bol najvyťaženejším hráčom zápasu, keď bol na ľade 24:18 min, na domáceho brankára vyslal štyri strely a mal jeden plusový bod. Andrej Sekera počas svojho 21:44 minútového pobytu na ľade na bránku "medveďov" vyslal iba jednu strelu a zaznamenal jeden mínusový bod. Detroit zdolal doma obhajcu trofeje Los Angeles 3:2, jeho slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval a prezentoval sa dvoma strelami. NY Rangers si doma bez problémov poradili s Tampou Bay 5:1, Marián Gáborík za takmer 18 minút na ľade ohrozil súperovho brankára štyrmi strelami.

Detroit - Los Angeles 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 6. Daciuk (Zetterberg, Kronwall), 18. Brunner (Zetterberg, I. White), 60. J. Ericsson - 20. Kopitar (Scuderi, Vojnov), 60. Martinez (Clifford)

New York Rangers - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Hagelin (Nash, Girardi), 16. Callahan, 30. Hagelin (M. Staal), 53. Asham (McDonagh), 60. Nash (Hagelin, Girardi) - 35. Lecavalier (Hedman, Killorn)

Buffalo - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Ennis (Stafford) - 28. Marchand (A. Ference), 48. P. Bergeron (C. Bourque, Peverley), 60. Lucic (Krejčí, Seidenberg)

Pittsburgh - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 41. J. Neal (Kunitz, Malkin) - 14. Clarkson (Henrique), 32. Kovaľčuk (Matteau), 34. Clarkson (Eliáš, Židlický)

Columbus - Edmonton 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 50. Umberger (Ťutin, Dubinsky) - 14. Hemský (T. Hall), 57. Pääjärvi (Gagner, Šmíd), 60. Gagner (Nugent-Hopkins)

Nashville - Chicago 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 27. Kruger, 28. J. Toews (Keith, MARIÁN HOSSA), 45. P. Kane (Bolland, Rozsíval)